Masz pytania? Zadzwoń: +48 58 380 02 45

Ostatnie lata udowodniły, że energia fotowoltaiczna stanie się kluczową energią przyszłości. Rozwojowi tej formy produkcji energii sprzyjają spadki cen paneli fotowoltaicznych i ich rosnąca sprawność. Produkcja energii ze słońca nie powoduje zanieczyszczeń, nie generuje hałasu, a instalacje działają sprawnie przez dziesiątki lat. Przykład Niemiec, gdzie mieszkam i pracuję, w których warunki atmosferyczne są zbliżone do polskich, skłonił mnie do propagowania fotowoltaiki także wśród moich klientów i partnerów biznesowych w Polsce. Energia elektryczna stanowi poważną pozycję kosztową w budżetach przedsiębiorstw, gospodarstw domowych i rolników. Elektrownie słoneczne na dachu lub gruncie pozwalają zredukować rachunki za prąd do minimum, oraz uniezależnić się od spodziewanego wzrostu cen prądu.

Na rozwój energetyki odnawialnej kluczowy wpływ mają regulacje prawne oraz programy wsparcia budowy instalacji OZE. Te, w ostatnich latach zmieniły się, dając zielone światło dla rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Zachętą dla inwestorów są dopłaty do instalacji, korzystne formy finansowania oraz ulgi podatkowe.

Zapraszam do współpracy wszystkich, którzy chcą zainwestować w nowoczesną i niezawodną WŁASNĄ ELEKTROWNIĘ.

Mariola Groyecka –

współwłaścicielka firmy i entuzjastka zielonej energii

GROMAR

Firma GROMAR powstała w 2004 roku w Barntrup (Niemcy) i od tego czasu aktywnie działa na rynku maszyn przemysłowych, głównie w branży obróbki drewna, współpracując z wieloma zakładami produkcyjnymi zarówno w Polsce jak i w innych krajach Europy. Doświadczenia zdobyte w krajach Europy Zachodniej pozwoliły nam rozszerzyć zakres naszych działań.

Rosnąca świadomość efektywnego wykorzystania energii oraz kształtowanie się wyraźnych trendów rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz energetyki rozproszonej, wykorzystanie energii odpadowej i jej konwersji, czy też efektywności energetycznej sprawiło, że powołaliśmy do życia nową inicjatywę GROMAR ENERGY.

GROMAR ENERGY

Oferta GROMAR ENEGRY to odpowiedź na potrzeby naszych klientów w zakresie efektywnego wytwarzania i wykorzystania energii. Dostarczamy specjalistyczne rozwiązania w zakresie technologii wytwarzania energii elektrycznej w instalacjach fotowoltaicznych i innych systemach OZE oraz energetycznego wykorzystania biomasy.

Nasza oferta skierowana jest nie tylko dla branży przemysłowej i rolniczej, ale również dla inwestorów prywatnych chcących rozwijać mikroenergetykę prosumencką. Podążając za rozwojem przyjaznych dla środowiska technologii, stale rozwijamy naszą ofertę starając się maksymalnie dopasować do potrzeb naszych klientów.